escort mersin
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Gündem programı Nuh tufanı

Anasayfa > Genel, Toplumsal > Gündem programı Nuh tufanı

Gündem programı Nuh tufanı

Gündem programı Nuh tufanı  düşünün. Sizce o tufan da cep telefonu, insansız uçan araba, nükleer güç ile çalışan bir gemi. Sizce bunlar size mantık çerçevesi içinde geliyor mu? Ben iddia etmiyorum. TRT’de yayınlanan Pelin Çift’in sunduğu Öteki Gündem programında Nuh Tufanı hakkında farklı iddialarla gündeme gelen Öğretim Üyesi Dr. Yavuz Örnek (İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri Fakültesinde görevli) beyefendinin iddiaları bunlardır.

Gündem programı Nuh tufanı

Gündem programı Nuh tufanı

Ciddi olamayacağım insansız uçan arabaların olduğu yerde gemi neden yapılsın? Uçan arabalara kadar geçtiysek neden arabalarla kaçmadılar? Aslında programın 10 dakikalık bölümünü ilk izledim ve kendimi tutamadım bütün programı izledim. “Arapça bilmem, meallere güvenmem” diyen kendisini bilim insanı olarak lanse eden insanın 5 dakika sonra arapca bir kelime söyleyip anlamını açıklaması 2018 in ilk unutulmayacaklar listesine girmesini sağladı. Bilimsel bir Nuh tufanını konuşmak için getirilen Yavuz Örnek bey’in bilimden oldukça uzak sularda yüzdüğünü görmek bizi trajikomik bir durumla baş başa bıraktı.
Size biraz anlatayım “Bilim insanımızın” anlatımını mizahla karıştırarak
Hz. Nuh’un cep telefonu vardı. Oğlunu tufan öncesinde bu cep telefonu ile aradı ve gemiye gelmesini istedi. Tabi o zamanlarda da yine bir Whatsapp vs vardır mutlaka. Oğlu ise hayır gelemem diyip telefonu kapatıp tufandan korunmak için dağa çıkmak istedi, yukarı çıkarkende telefonunun çekim gücü azaldı yoksa defalarca arardı..
“Baba cidden tufan geliyomuş” diyip Whatsapp benzeri bir uygulamadan konum atmıştır.
Şaka bir yana oğlu ile fazlası ile aralarında belli bir uzaklık var ve onu gemiye alabilmesi için insansız hava aracı yollayacakmış. Oradaki beldede sanırım bir tane vardı yoksa halkta tufan başlar başlamaz binip kaçardı 🙂

Gündem programı Nuh tufanı

Gündem programı Nuh tufanı

Dr. Yavuz Örnek’in bir başka söylemi de hiç bilmediği bir dil hakkında Arapça hakkında  “C” harfi olmadığını ısrar ederek söylemesi ve dinler tarihi konusunda uzman olan Prof. Dr. Ömer Faruk Harman’ ın sukunet ile sabır ettiği anlarda stüdyoda kimse bir şey anlamamıştı. Ardindan Dr. Yavuz Örnek’in bahsettiği harfin G harfi olduğu ortaya çıktı. Arapça da “ge ga” sesi olmadığını iddia etti. Fakat “kaf ve kef” harflerinin Arapçada ” Gaf Gef “ olarak da okunduğunu söyleyince.

Tarih: 08 Ocak 2018 - 22:25 - Okunma Sayısı :
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

KATEGORİLER

Site içi Kategorilerimiz

TOP 10

En çok okunan içerikler


<